background image
CZ | EN
Facebook - Lenka Vagnerová & Company
YouTube - Lenka Vagnerová & Company

Lenka Vagnerová & Company

MAH HUNT


Premiéra: 4.9.2010 / PONEC - divadlo pro tanec / Praha

Délka: 55 min.


TRAILER / FOTOGALERIE / RECENZE / MÉDIA


CENY A NOMINACE:

- CENA DIVÁKA 2011 / Festival Česká taneční platforma 2011

- NOMINACE NA CENY THÁLIE 2011 pro Lenku Vagnerovou- NOMINACE TANEČNÍK ROKU 2011 pro Pavla Maška / Festival Česká taneční platforma 2011


- CENA za Světelný design - Druhé místo / Festival Česká taneční platforma 2011


“Žiji ve světě bez zvířat, postrádám jejich pravidla.”

V tomto duetu se dva lidé rozhodli zažít lov. Jak bude vypadat závisí na tom, jaká pravidla budou nastolena.

Kritikou oceňované představení je vášnivou hrou dvou lidí, dravost, neustálý souboj i vzájemný respekt se prolínají s harmonií. Z lovce se snadno může stát kořist. Inscenace zobrazuje absurdní vztah dvou lidí v apokalyptické době bez zvířat, kteří se snaží najít ztracené emoce i smysl jejich života.


Koncept a choreografie:  Lenka Vagnerová a Pavel Mašek

Účinkují:  Andrea Opavská / Lenka Vagnerová, Radoslav Piovarči
Hudba:  Ondřej Smeykal (Didgeridoo Solo III. – Dirt, Didgeridoo Solo II. – City, Didgeridoo Solo III – Opengate), David Vrbík a koláž
Scénografie a kostýmy: Jakub Kopecký
Světelný design: Jakub Kopecký & Jan Mlčoch
Světla:  Michal Kříž
Zvuk:  Jan Středa / Eva Hamouzová
Koprodukce:  PONEC - divadlo pro tanec / TANEC PRAHA
Produkce:  Andrea Vagnerová


Za podpory:  Ministerstvo kultury ČR, EU Culture, Státní fond kultury, Hlavní město Praha, Nadace Život umělce

RECENZE:

"Pohybová vynalézavost duetu, riskantní tělesné konfigurace a magické soustředění berou dech...Lenka Vágnerová a i Pavel Mašek se zapřeli v choreografických třmenech ve velkém stylu."

(IDNES / NINA VANGELI / 7.9.2010)

---

"This astounding and inspiring piece of physical theatre truly does break the boundaries of anything that I have seen before. The ingenuity of their dance sequences is breathtaking to behold and absolutely professional."

"Toto fascinující a inspirativní fyzické divadlo skutečně boří hranice všeho, co jsem dosud viděl. Vynalézavost jejich tanečních sekvencí je naprosto profesionální a úchvatná podívaná."
(★★★★★ BRODWAY BAB / LOUISE HEMFREY / 22.8.2011)

---

"Symbiózu Vagnerové a Maška rozhodně stojí za to vidět - neúnavný pohyb a neuvěřitelná vynalézavost vám brání byť jen mrknout, aby vám neuteklo něco úžasného. Především je však nutné říct, že v představení Mah Hunt Vágnerová s Maškem dosáhnou téměř nemožného: Brutalitě propůjčí nádech krásy."

(THE PRAGUE POST / WILL NOBLE / 26.2.2011)

---

"Mah Hunt je ukázkou precizní práce, jež ústí do pozoruhodně kompaktního jevištního tvaru....Mah Hunt je inscenace, kterou mám chuť vidět alespoň ještě jednou, protože je v ní co objevovat."

(A2 / JANA BOHUTÍNSKÁ / A2, 30. 9. 2010)

---

"Ravishing, disorientating, imaginative, captivating, Mah Hunt reflects the complexities of human relationships and the shadow cast by our evolutionary heritage."

"Úchvatný, matoucí, nápaditý Mah Hunt, odráží složitost lidských vztahů."
(THE SKINNY / GARETH K. VILE / 12.8. 2011)

---

"Představení plné originálních prvků i rekvizit. Tanečníci  si jej vytvořili sami a na jejich dokonalé souhře je to na první pohled vidět."

(STUDENTPOINT / VERONIKA STEFFANOVÁ / 6. 9. 2010)

---

"Celek inscenace se tříští do krátkých obrazů, v nichž interpreti nabízejí něžnou stínohru, divokou hudbu, uklidňující a tajemné zvuky džungle nebo dokonale sladěný pohyb jemně vystínovaný na milimetr přesně rozvrženým světelným designem. Všechno dohromady navozuje lyrickou atmosféru dramatizovanou opakujícími se zápasy, v nichž jeden loví a druhý je loven, přičemž se tyto role pravidelně střídají."

(BLOG DIVADELNÍCH NOVIN / VERONIKA ŠTEFANOVÁ / 8. 9. 2010)

---

"Představení má dobrou dynamika, chytré nápady i humor. To vše by ale nefungovalo bez stoprocentního zaujetí samotných tanečníků...Mah Hunt má v sobě všechno, co se od dobrého tanečního představení očekává. Výborné výkony tanečníků, technickou přesnost, nasazení, spád a zajímavou myšlenku, která nedopustí, aby člověk odešel z divadla "s prázdnou." 

(METROPOLIS / ANNA KÖNIGSMARKOVÁ / 30. 9. 2010)

---

"Hravá a místy mrazivá, minimalistická hříčka je půvabná a elegantní. Zábavná tak, že těší i děti a cudná natolik, že nepohoršuje jejich rodiče."

(TYDEN.CZ / VOLTĚCH VARYŠ / 23. 10. 2010)