background image
CZ | EN
Facebook - Lenka Vagnerová & Company
YouTube - Lenka Vagnerová & Company

DARK HORSE

Vytvořeno pro NORRDANS (Härnösand, Švédsko)

Premiéra: 16.9.2012 Murberget/Länsmuséet (Härnösand, Švédsko)

TEASER

VIDEO TRAILER

GALLERY

RECENZE 


V životějsou chvíle, kdy nalezneme nečekanou sílu, o níž jsme dříve ani nevěděli, že existuje nebo jsme ji vědomě potlačili. Někdy je třeba naslouchat vnitřním hlasům a řídit se vizemi, které směřují a ovlivňují náš život bez ohledu na to, jak absurdní se to může zdát.

Koncept a choreografie: Lenka Vagnerová

Účinkuje: Fanny Barrouquére
Hudba: Ivan Acher
Kostýmy: Jasminda Asplund Blanco
Světelný design: Fredrik Zetterberg / Michal Kříž

Foto: Bengt Wanselius

Grafika plakátu: Jan Larsson

Norrdans je taneční skupina zeseverního Švédska. Naším cílem je prezentovat soudobý tanec ve všech jeho formách s důrazem na mladé publikum. Od našeho zahájení činnosti v roce 1995 jsme vyprodukovali velký počet tanečních představení s choreografy věhlasných jmen, ale i s novými talenty. Snažíme se nabízet široké spektrum zkušeností, neustálého zkoumání a setkávání soudobého tance a našeho publika.

RECENZE 2016:


BÝT ČERNÝM KONĚM / JANA NÁVRATOVÁ / TANEČNÍ ZÓNA 2016

"Choreografie promotovaná jako family představení určitě nabízí zážitek všem generacím. Děti ocení rošťáckou, vtipnou, neujasněnou postavu Fanny, která na jedné straně pláče nad popadanými mrtvolami ptáčků, ale na druhou stranu si je bezcitně cpe za tričko jako zlodějskou kořist. Jindy začne v záchvatu bolestivého pláče nad tou ptačí zkázou objímat pána v publiku a přitom mu šlohne peněženku. Nejspíš si nemůže pomoci – je to v ní. Je prohnaná, zkažená i zábavná. "

"Fanny Barrouquére je zjevení, proud fluidní energie, za níž máte chuť se rozběhnout a dělat to, co ona. Tak sugestivně a lehce působí její strhující entré v „černém koni“ – opanuje bryskním, a při tom pěnově měkkým tanečním úprkem scénu. V bílém tričku a širokých kalhotách na bílém baletizolu působí jako ztělesněný příslib, nadšení a naivita. Celé tělo má pod proudem – měkký hrudník neustále pulsuje, končetiny lítají vzduchem a tělo končí v rychle rolovaných, takřka neslyšných, pádech. A navrch si z nás brzy začne dělat legraci... Do celé té její tanečně-akrobatické elegance najednou probleskují komické momenty. Ano, Fanny je klaun."


SOUČASNÝ TANEC PRO VŠECHNY GENERACE: S GRÁCIÍ A BEZ PODBÍZENÍ

"Sólo je ušito doslova na tělo tanečnici Fanny Barrouquére, na tělo pružné, vláčné a tvárné. A na tvář, jež dokáže vykouzlit nevinný úsměv, úžas i prostou dětskou potměšilost, která také v každém človíčku vyrůstá docela brzy. Inscenace vystačí s jednoduchými scénickými prostředky."

"Fanny Barrouquére prochází stavy radosti a opojení, stejně jako smutku, výborně hraje v každé poloze i při nečekané interakci s diváky. Celá inscenace má laskavý a humorný podtext, šibalské pohledy vrhané do publika stále vzbuzují smích. Pohybová nadsázka vévodí většině výjevů, převládají pasáže s jasně čitelným obsahem, jemuž divák porozumí, ačkoli mu není servírován formou pantomimy. Prostor pro fantazii zůstává po celou dobu. Dětského diváka jistě inscenace a interpretka, jejíž oči jsou téměř všudypřítomné, jistě pohltí."

"Hra s kostýmem probouzí další imaginaci, tanečnice vlastně předvádí, jak snadno lze vykouzlit vodní hladinu nebo jakýkoli fantastický povrch."

OPERA PLUC / LUCIE KOCOURKOVÁ / HODNOCENÍ AUTORKY 100% / 6.2.2016