background image
CZ | EN
Facebook - Lenka Vagnerová & Company
YouTube - Lenka Vagnerová & Company

Ivan Acher

Hudba pro představení LV&C: Jezdci, La Loba, Sorcerer

Studium:

Gymnázium, Technická univerzita v Liberci, obor textilní design


grafik (gr. dílna Epicentrum) a fotograf (do 2001), 
zakladatel WCAAM – celosvětové centrum autodidaktů pro převzdělávání školených hudebníků SiON, autor knih poezie „Psí mlíko (1995) a „Bo Hyneme't Vstana



Hudba:

autor hudby k více než 120 divadelním inscenacím, 20 tanečním představením a 15 filmům a dokumentům

 

Hudba k inscenenacím v ČR:

Divadlo Komedie (Praha):

Ostrostřelci  –  D. Pařízek, D. jařab, J. Nebeský, 2002

Kvartet – H. Müller – režie: D. Pařízek, 2003

Antiklimax – W. Schwab – režie: D. Pařízek, 2004

Sportstück – E. Jelinek – režie: D. Jařab, J. Nebeský, D. Pařízek, 2005

Vyšetřování pokračuje – E. Tobiáš – režie: J. Nebeský, 2006

Utrpení knížete Sternenhocha – L. Klíma – režie: D. Jařab, 2007

Proces – F. Kafka – režie: D. Pařízek, 2007

Nosferatu – B. Stoker – režie: D. Jařab, 2007

Snílci – R. Musil – režie: D. Pařízek, 2008

Spiknutí – E. Hostovský – režie: D. Pařízek, 2008

Lvíče – J. Škvorecký – režie: V. Čermáková, 2008

Zajatci – D. Jařab – režie: D. Jařab, 2009

Gäste –  režie: T. Zielinski, 2009

Weissenstein – Johannes Urzidil – režie: D. Jařab, 2009

Lulu – F. Wedekind – režie: D. Jařab, 2010

Touhy a výčitky – A. Schnitzler – režie: D. Jařab, 2010

Srdce temnoty – J. Conrad – režie: D. Jařab, 2011

Odpad, město, smrt – Rainer Werner Fassbinder – režie: D. Pařízek, 2011

Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli – režie: D. Pařízek, 2012

Divadlo ARCHA (Praha):

Danse Macabre – režie: M. Tichý, 2002

V 11.20 tě opouštím – režie: J. Svobodová, 2005

Divnej soused – režie: J. Svobodová, 2006

Danse Macabre 2 – choreografi e a režie: J. Kodet (taneční představení), 2003

Lola & Mr. Talk – choreografi e a režie: J. Kodet (taneční představení), 2004

Holdin Fast – chor.J. Fruczek+L. Kapitanea (DOT 504), 2007

Adaptact- Eira- chor. Francisco Camacho

Národní Divadlo, Praha

Sarah Kane (4. 48 Psychosis) –režie: M. Dočekal,  2005

Camouflage –režie: J. Růžička, J.Kodet, 2009

Píšu z pekla–režie: M. Dočekal,  2010

Ül – P. Kolečko –  režie: T. Zielinski, 2010

Národní Divadlo, Brno:

Růže pro Markétu –M. Viewegh, režie: T. Zielinski, 2009

Hvězda stříbrného plátna–J. Pokorný, režie: J. Pokorný, 2011

Divadlo Na Zábradlí (Praha):

Nám můžete věřit – P. Blanda – režie: J. Pokorný, 2007

Kapitán Nemo – režie: J. Pokorný, 2005

Česká pornografie – P. Hůlová – režie: V. Čermáková, 2008

Asanace -V. Havel -režie: D. Czesanny , 2012

Přítelkyně osamělých srdcí– Nathanael West  – režie: D. Jařab, 2012

Divadlo F. X. Šaldy (Liberec):

Návštěva staré dámy – F. Dürenmat – režie: M. Tichý, 2006

Arabská noc – R. Schimmelpfennig – režie: M. Tichý, 2005

Jméno – J. Fosse – režie: M.Tichý, 2004

PushUp – R. Schimmelpfennig – režie: M. Tichý, 2007

Tvář v ohni – M. von Meyenburg,režie: M. Tichý, 2010

Na arše – Ulrich Hub– režie: M. Tichý, 2012

Hadivadlo (Brno):

Idioti– F. Dürenmat – režie: J. Honzírek, 2006

Ing. Hlaváček -M.Daniel, režie:  M.Daniel 2006

Česká měna- má vlast -M Amsler, – režie: M Amsler, 2011

iPlay - Bernhard Studlar, – režie: M Amsler, 2012

Naivní Divadlo (Liberec):

Pohádka o Raškovi – O. Pavel – režie: M. Tichý, 2008
Tim Tolar-Prodaný smích – James Krüss  – režie: M. Tichý, 2010

Činoherní studio (Ústí n. L.):

Faidra – P. O. Enquist– režie: M.Tichý, 2002

Malá Čarodějnice – režie: J. Honzírek, 2008

Soukromá vichřice – V.Páral, režie: T. Zielinski, 2012

Divadlo Nablízko + Studio Rubín), Praha:

Tvář v ohni – M. von Meyenburg,režie: M. Tichý, 2010

S vyloučením veřejnosti – J. P. Sartre – režie: A. Vynohradnyková, 2004
Díra-režie. T. Zielinski-2009

Meat Factory, Praha:

Parazit– F. Schillert – režie: J. Honzírek, 2011

iPlay - Bernhard Studlar, – režie: M Amsler, 2012

Hudba pro další česká divadla:

Alfa Plzeň, Karlovy Vary, Uherské Hradiště, Polárka Brno, 
Pidivadlo Praha, studio Fabrika, 4dny v pohybu, 
Divadelní Loď Tajemství bří Formanů – Praha

 

Hudba a spolupráce:

Daarmstadt:-Arabská noc

Deutsches Theater Berlin: Kabale und Liebe

Volksbühne Berlin: Kvartet

Schauspielhaus Köln: Nathan der Weise

Salzburger Festspielen: Verwirrungen des Zöglings Törless

 

Český rozhlas:

Cesta do Bugulmy – J. Topol, režie: T. Zielinski, 2007

Santo Subito - Eberhard Petschinka-režie: T. Zielinski, 2008

Koťata-M Tichý, režie. M Tichý,2009

Minutové hry - J. Růžička-režie: J. Růžička 2012

 

Hudba pro taneční představení:

divadlo ARCHA:

Danse Macabre – choreografi e a režie: J. Kodet, 2002

Lola & Mr. Talk – choreografi e a režie: J. Kodet, 2004

Hollandschnitzel – AntverpenDance Fest-choreografi e a režie: E. Shouten, 2006

Athens Dance Fest – Rootlessroot company– Sudden showers of silence ⁃choreografi e a režie: J. Fruczek+L. Kapitanea, 2007

Rootlessroot company – Holdin fast ⁃choreografi e a režie: J. Fruczek+L. Kapitanea, 2008

Camoufl Age – Nár. Divadlo Praha - choreografi e a režie: J. Kodet, 2008

rootlessroot company- sudden showers of silence 2009

Beyond The River – NationalDanseTheatre Budapest - choreografi e a režie: M. László, 2009


- autor hudby pro seskupení 
Agon orchestra– soudobá hudba – dirigent P. Kofroň :

Sur La Terre Il Y A-2006, 
PentAgon-2005,

Tance Sv. Víta-2004, 
Agon– Dg307-2007, 
Fantasmagoratorium-2008

Magorigami-2009

Musica Pornografica -2010

Iz Iz Am Am Dž Dž I TIng-pro fest. Pražské jaro 2012

- spoluautor hudby pro seskupení NUO modernüberjazzbigband: 
CD NUO 2005 (CD Dixie and the Gang 2008)

- autor hudby pro 
Orbis Pictus – unikátní nedokončený cyklus 149zvláštních písní, inspirovaný jednotlivými kapitolami z Komenského učebnice Orbis Pictus

- autor hudby pro projekt LILITH-CIANT(FRA/CZ), centrum pro výzkum digitálních technologií v umění, (snímání biosignálů lidského těla – EEG, EKG… a jejich zpracování s možností generovat hudbu a obraz tělem a mozkem v reálném čase)

- spoluautor hudby pro seskupení SLET BUBENÍKŮ 04 (Chris Cutler, Alan Vitouš, Miloš Vacík,Jim Meneses, 
Pavel Fajt, Miloš Dvořáček,Ivan Acher, Elvis Kititi, Hearn Gadbois)

- spoluautor a hráč seskupení Agon orchestra– soudobá hudba – dirigent P. Kofroň

VRRM- +Václavek, Dvořáček, Bárta

⁃        2002-2005
AUTOPILOTE – alteregorock + Fajt, Dvořáček, Kititi

⁃        2005-2006

⁃        2EGgS – M. Chadima, M. Načeva, V. Václavek, R. Zach, R. Charvát – 
                

-        CD Chyby uší, CD Chyby rukou, CD Chyby mozku—1995-2009

Výzkumné turné, mezinárodní fesivaly:

VRRM, tour 12/2002 – Francie, Slovinsko (Paříž, Strasbourg, Nantes, Arras, Zagreb, Brežica, Sežana, Ljubljana)

VRRM, tour 8/2003 – Slovinsko, Itálie (Ljubljana, Sezana, Trento, Civitavecia)

VRRM, tour Czech music on the road 2/2004 (+ MCH – Band, Jablkoň a Už Jsme Doma) 

– ( Budapešť, Bělehrad, Banja Luka, Brežica)

AGON orchestra, tour 2003 – se symf. cyklem Tance sv. Víta (Bratislava, Budapešť, Vídeň, Bielsko – Biala) – festivaly soudobé vážné hudby

AGON orchestra, tour 2/2004 – se symf. cyklem Tance sv. Víta (Salzburg, Hamburg)

– festivaly soudobé vážné hudby

LAMENTI, tour 10/2004 – Komorní operní představení, (festivaly – Praha, Bern, Rio de Janeiro)

SLET BUBENÍKŮ, tour 9/1994 + Cutler, Vitouš, Vacík, Meneses, Fajt, Dvořáček, Kititi, Gadbois

ENTERMULTIMEDIALE, 2005 – 6 – 7 – Festival nových médií – projekt kinetické hudby

ovládané pohyby tanečníků VIRUS (festivaly – Praha, Buenos Aires)

AGON orchestra, tour 2/2008 – se symf. cyklem Tance sv. Víta (Köln,Wien, Hamburg)

 

Filmová hudba:

  • Celovečerní filmy:  -    Vaterland – režie: D. Jařab, 2004;

                                        -    Středoletní noci sen– režie: R. Tůma, 2005;

                                        -    Vánoční příběh – režie: M. Elšíková, 2007;

                                        -    Vzkříšení – režie: K. Čtveráček, 2008

                                        -    Hlava, ruce, srdce – režie: D. Jařab, 20010;

  • Autor klipů:     -    Soil – I Hold The World, 2006;

                                  -    Jana Vébrová – Až mě raní mrtvice, 2007

                                  -    NUO-Tatort 2008

  • Dokumenty ČT:     -    Josef Koudelka – režie: K. Čtveráček, 2003; 
Muž, který maloval moře – režie: K. Čtveráček,2005;

                                       -    Vilhelmová – nevyjasněná úmrtí – režie: K. Čtveráček, 2006;

                                       -    Kanibalové– režie: Nebeský – Acher – Holomíček, 2005;

                                       -    DG 307 2006 – Papírový absolutno;2007

                                       -    Atelier Seidl– režie: K. Čtveráček,2010;

  • Příprava CD: (aranž, autor, hráč): Jana Vébrová (Indies); NUO (Arta records); Dixie and The Gang ( Amplión Records), Koller David (Popron), VRRM (Indies), Slet bubeníků (Indies), Divnej soused (Archa), Ve 20*40 Tě opouštím (Archa), Agon orchestra-Magorova Suma (Pavian records).