background image
CZ | EN
Facebook - Lenka Vagnerová & Company
YouTube - Lenka Vagnerová & Company

Lenka Vagnerová

V LV&C účinkuje v představení Mah Hunt.

 

Zakladatelka souboru Lenka Vagnerová & Company. Jako choreografka, tanečnice a pedagožka Lenka aktivně působí na domácí i zahraniční současné taneční scéně.

Vystudovala pedagogiku moderního tance na HAMU v Praze pod vedením Doc. Ivanky Kubicové.

Jako interpret spolupracuje a spolupracovala s choreografy a skupinami: Claude Brumachon-Benjamin Lamarche CCNN v Nantes, Akram Khan Company – London Olympic Games Opening Ceremony 2012, Cirk La Putyka, DOT504, Liz King, Veronika Riz, Barbora Kryslová-Greiner, Jan Kodet, Bratislavské divadlo tanca, Torzo Ballet atd.

Jako tanečnice byla třikrát nominována na cenu Thálie (2003, 2005 a 2010), v roce 2003 byla vyhlášena Taneční osobností roku (Nokia Dance Award) a v roce 2005 byla oceněna jako Tanečnice roku (Česká taneční platforma).

Podílela se na vzniku české taneční skupiny DOT504, v jejíž produkci vytvořila tři inscenace, a v roce 2009 stála u zrodu přední české novocirkusové company Cirk La Putyka.

Lenka vytvořila řadu autorských představení: Jezdci, Dark Horse, Mah Hunt, Perfektní den aneb Mr. Gluteus Maximus, Proposition, Quadrans, Nikdy Krásný zpěv, podílela se na choreografii k představení Manson a La Putyka.
Inscenace Mah Hunt získala v roce 2011 Cenu diváka a byla nominována na Taneční inscenaci roku (Česká taneční platforma).
Jako choreografka Lenka působí i v činoherních, operních či novocirkusových projektech. Takto spolupracovala například s divadlem Minor na představení A Cirkus bude!, Národním divadlem v Praze, Městskými divadly pražskými, Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, Klicperovým divadlem v Hradci Králové, Shakespearovskými slavnostmi v Praze atd.

Lenka se aktivně věnuje pedagogické činnosti a pravidelně vyučuje a vede workshopy v divadlech, tanečních školách a souborech u nás i v zahraničí.
V roce 2011 působila jako Rehearsal Director ve Švédském souboru Norrdans. Pro tento soubor vytvoří v září 2012 představení Dark Horse.

Podrobnější CV ke stažení v pdf zde.